شروع...

من از اردیبهشت سال 87 شروع به ارتودنسی کردم.مشکل اصلی ام open bite بودن فک ام بود که با ارتودنسی به مقدار قابل ملاحظه ای حل شد ولی نهایتا باز هم به جراحی فک احتیاج دارم.در واقع علت اصلی ای که ارتودنسی ام این همه سال طول کشید این بود که دندون نیش سمت راست ام نهفته بود که قرار بود با ارتودنسی خارج بشه ولی این اتفاق نیفتاد و من مجبور شدم که اون دندون رو خارج کنم.در حین عمل،دکتر جراحم بهم گفت که استخوان این ناحیه به طور کامل از بین رفته.من هم مجبور شدم که پیوند استخوان فک انجام بدم.تیر ماه سال 90،دکتر مسگرزاده این عمل رو برام انجام دادن و نهایتا الان برای عمل جراحی فک ام آماده شدم.بعد از کلی این دکتر و اون دکتر رفتن،نهایتا دکتر مسگرزاده رو برای جراحی انتخاب کردم و برای 17 شهریور بهم وقت دادن.

قصد دارم که تو این وبلاگ از خاطرات جراحی ام بنویسم شاید بتونه به کسانی که قصد دارن این عمل رو انجام بدن کمک کنه.همون طور که خودم خیلی از خاطرات بچه هایی که در این زمینه وبلاگی ذاشتن،استفاده کردم.امیدوارم که بتونم این کار رو انجام بدم.

/ 3 نظر / 80 بازدید
کیمیا

سلام عزیزم . به یاری خدا امروز عمل کردید امیدوارم روزای سخت زود براتون تموم شه. آرزوی سلامتی و زیباییتونو دارم. من هنوز جراحی نکردم و فعلا دارم اطلاعات جمع می کنم که انجام بدم یا تنها ارتودنسی کنم. البته با مرضیه جان که صحبت کردم خیلی کمکم کرد یهنی بیش از 50 درصد تونستم تصمیممو بگیرم. بازم میام و به اینجا سری می زنم تا ببینم شما چه نظرات و پیشنهاداتی دارین.من فک بالام جلو و فک پایینم عقبه . دکتر فیروزه ای گفتن هردو را باید جراحی کنم. هنوز موفق به دیدن دکتر مسگرزاده نشدم .کمی از مشکلات صورتتون بگین. بینیتونو قبلا عمل کرده بودید یا نه؟ براتون سلامتی و زیبایی بیش از آن چه که قبلا بودید رو ارزو میکنم.

فائزه

سلام من 21 شهریور عمل دارم بادکتر مسگرزاده خوشحال میشم با هم کانکت باشیم یه سوالی هم داشتم شب اول که تو بیمارستانه چه جوریه ؟

ریحانه

سلام مریم خانم.میشه توضیح بدی open biteیعنی دقیقا مشکل فکات چی بود؟ منم حدودا چهارماه دیگه جراحی دارم اهل اصفهانم.فک بالا عقب فک پایین جلو و صورتم کمی نامتقارنه که قبل از ارتو کمتر مشخص بود.البته خود دکتر ارتوم قبل ارتو بهم گفت زشت تر میشم!تا وقتی که جراحی کنم و درست بشه همه چی. بازم ادامه بده.دوست دارم بدونم چه بلاهایی قراره سر منم بیاد![چشمک]